Gekleurd of kinetisch speelzand tijdelijk toegelaten op recyclagepark.
Na de oproep van de federale overheid om geen speelzand meer te gebruiken dat mogelijk verontreinigd is met asbest, is het tijdelijk mogelijk om gekleurd of kinetisch knutselzand naar het recyclagepark te brengen.
- Gebruik gekleurd of kinetisch speelzand niet meer.
- Bevochtig losliggend speelzand, bijvoorbeeld met een plantenverstuiver. Verzamel het speelzand, samen met de natte reinigingsdoeken en stop het in een transparante, plastic zak. Verpak het dubbel in een extra, transparante plastic zak, afgesloten met tape.
- Zit het speelzand nog in de oorspronkelijke verpakking, laat je het in die verpakking zitten en doe er nog een extra doorzichtige zak over.
- Bewaar de zakken tijdelijk thuis tot er meer duidelijkheid is over het mogelijke risico.
- Wil je de zakken toch liever kwijt? Dan kan je er mee terecht op het recyclagepark bij het asbestcement, mits correct verpakt zoals hierboven beschreven. De voorwaarden voor aanlevering van dit speelzand zijn dezelfde als dat van asbestcement. (200 kg/jaar/gezin: gratis, > 200 kg/jaar/gezin: 0,30 euro/kg)
Deze regeling geldt enkel voor gekleurd of kinetisch knutselzand, niet voor zand uit zandbakken buiten.