De weersomstandigheden van de voorbije periode - zonnige periodes afgewisseld met regen - zijn ideaal voor de plantgroei, maar dus ook voor de groei van kruidachtigen (onkruid). Het onderhoud van openbaar groen vormt tijdens zulke periodes een jaarlijks terugkerende uitdaging.
Begraafplaatsen klaar voor Allerheiligen
Op 1 november, met Allerheiligen, gaan heel wat mensen een bezoekje brengen aan een van de begraafplaatsen om hun dierbare overledenen te herdenken. In aanloop naar Allerheiligen krijgen al onze begraafplaatsen nog een grondige opfrisbeurt.
De bloemenperken worden nog een extra keer verzorgd, zodat ze er netjes bij liggen. Hier en daar zijn nog uitgebloeide plantenstengels zichtbaar. Dat is normaal: deze blijven bewust staan en we verwijderen ze pas in het voorjaar.
Ook de paden krijgen de nodige aandacht. Onze ploegen vegen ze en verwijderen onkruid, zodat bezoekers zich vlot over een verzorgde begraafplaats kunnen verplaatsen. Ook het gras krijgt nog een laatste onderhoudsbeurt.
De komende weken kan je afgevallen bladeren tegenkomen. Dat hoort bij deze tijd van het jaar en is een natuurlijk onderdeel van het herfstseizoen. We blijven de begraafplaatsen onderhouden zodat ze een verzorgde en serene uitstraling behouden voor iedereen die er een bezoek brengt!
Hoe onderhouden wij onze begraafplaatsen?
Het maaien van het gras gebeurt op alle begraafplaatsen door onze eigen Groendienst. Dit gebeurt volgens een vaste cyclus van twee weken, en wordt consequent door de Groendienst opgevolgd. Wanneer het gras nabij de zerken wat langer is, dan maaien we dit niet wanneer het nat is, omdat het het grasmaaisel dan tegen de zerken komt en dit is moeilijker te reinigen.
De klinkerpaden op begraafplaatsen zijn heel gevoelig voor onkruidgroei, wat een intensief onderhoud vraagt. De begraafplaatsen krijgen om de 4 à 5 weken een vaste onderhoudsbeurt.
Overzicht per begraafplaats
Sinds deze zomer is er een vaste medewerker die instaat voor het onderhoud van de begraafplaats in Veerle.
Het onderhoud van de begraafplaats in Eindhout gebeurt door een externe partner.
In Vorst-Meerlaar en Vorst-Centrum onderhouden eigen ploegen de begraafplaatsen, tijdens de zomermaanden krijgen ze ondersteuning van een vakantiemedewerker.
Het onderhoud van concessiegraven dient door de nabestaanden te gebeuren. Hiervoor is op alle begraafplaatsen materiaal voorzien, zo kan je de bloemen water geven. Op de begraafplaatsen van Vorst-Centrum, Eindhout en Veerle zijn er ook sanitaire voorzieningen.
Onderhoud van openbaar groen
In normale omstandigheden volstaat het om tweewekelijks het gras te maaien en een vaste onderhoudsbeurt om de 4 à 5 weken uit te voeren. Bij warm en vochtig weer kan dat soms moeilijker bij te houden zijn. We begrijpen dat dit niet altijd optimaal is, maar we danken onze inwoners alvast voor het begrip!
Bij de Groendienst is de werkdrukte ook sterk afhankelijk van het weer. Bij weersomstandigheden waar het groen snel groeit, lopen ze al eens wat achterstand op. Deze periode loopt ook meestal samen met het scheren van de hagen, wat zorgt voor extra werk. Tijdens de zomermaanden genieten onze medewerkers ook van een welverdiend verlof, dus wordt de planning naargelang de prioriteiten en het aantal beschikbare medewerkers opgemaakt.
Alle onderhoud van openbaar groen gebeurt bovendien zonder chemische bestrijdingsmiddelen en handmatig, dit is zeer arbeidsintensief.
Ontdek hier hoe we ons openbaar groen onderhouden.
Merk je toch ergens een gevaarlijke of uit de hand gelopen situatie? Je kan het steeds melden via www.laakdal.be/iets-melden.