Vergroening tuin Vogelzang

7
feb
2025

Vergroening tuin Vogelzang

In de tuin van dagcentrum Vogelzang worden extra bomen, struiken en planten bijgeplaatst. Dit gebeurt in samenwerking met Regionaal Landschap Kleine en Grote Nete, Boskat en met financiële middelen van de provincie.

Vergroening van de tuin

De tuin van het dagcentrum was weinig divers, met voornamelijk een grasvlakte en enkele bomen en struiken. Vandaag wordt er werk gemaakt van een groenere tuin met verschillende inheemse plantensoorten. Dit zal de biodiversiteit vergroten wat zal leiden tot een grotere verscheidenheid aan soorten en meer robuuste tuin.

Daarnaast zorgen extra schaduwplekken ervoor dat de gasten ook tijdens warme zomers comfortabel van de tuin kunnen genieten.

Dicht bij de gebouwen ligt de focus op een maximale beleving voor de minder mobiele gasten van het dagcentrum. Hier worden hoogstammige bomen, vlinderstruiken en vaste planten geplaatst. In de omgeving van de serre worden fruitbomen en kleinfruit geplant. Regionaal Landschap Kleine en Grote Nete en de gasten van het dagcentrum planten samen op de perceelranden hagen en heggen. Boskat vzw voerde de voorbereidende werken uit, zoals het maaien van bramen en het boren van plantgaten.

Meerwaarde voor de werking van het dagcentrum

De vergroening van de tuin biedt niet enkel een ecologische meerwaarde, maar draagt ook bij aan de werking van het dagcentrum. Voor de gasten van het dagcentrum komen er verschillende activiteiten voort uit de vernieuwde tuin, zo kunnen ze bijvoorbeeld met het fruit moes of confituur maken of kunnen ze kunstwerken creëren uit snoeiafval.

Dagcentrum Vogelzang

Dagcentrum Vogelzang maakt deel uit het Het Eepos, een zorginstelling voor personen met een beperking. Het dagcentrum beschikt over verschillende ateliers, organiseert belevingsgerichte activiteiten en baat in ontmoetingshuis ’t Fortun koffiehuisje ’t Klein Geluk uit.